FAQ

  • Jaki jest cel naszych materiałów?

    Materiały przeznaczone są uczniów w wieku 10―14 lat. Z przeprowadzonych testów wynika, że najlepiej sprawdzają się w pracy z grupą wiekową 10―12 lat, ale z powodzeniem można je wykorzystywać na lekcji zarówno z młodszymi, jak i starszymi uczniami.

  • Jak powstały materiały?

    Nad materiałami pracowało grono ekspertów z Polski, Holandii, Hiszpanii i Irlandii. Zbadaliśmy potrzeby europejskich nauczycieli i uczniów. Na tej podstawie stworzyliśmy prototypy różnych rozwiązań, które szeroko testowaliśmy w szkołach. W programie uczestniczyło ostatecznie 260 szkół, lekcje zostały przeprowadzone 438 razy i wzięło w nich udział 5228 uczniów.

  • Co mówią nauczyciele?

    99% nauczycieli biorących udział w testach uznało, że materiały angażują uczniów, rozwijają kreatywność i odpowiedzialność, wzmacniają współpracę i integrują klasę. 96% nauczycieli zadeklarowało, że będzie korzystało z materiałów w przyszłości.

  • Dla jakiej grupy wiekowej przeznaczone są zadania?

    Materiały przeznaczone są uczniów w wieku 10 - 14 lat. Z przeprowadzonych testów wynika, że najlepiej sprawdzają się w pracy z grupą wiekową 10-12 lat, ale z powodzeniem można je wykorzystywać na lekcji zarówno z młodszymi, jak i starszymi uczniami.

  • Design Thinking

    Zadania oparte są na metodzie design thinking (ang. design – projektować, think – myśleć), która polega na tworzeniu rozwiązań w oparciu o pogłębioną analizę potrzeb odbiorców. 

    Zapraszamy do obejrzenia wideo, które przygotowaliśmy dla nauczycieli:

    W pierwszym filmie dowiesz się, na czym dokładnie polega metoda design thinking, skąd się wzięła i dlaczego zyskała taką popularność w biznesie i w edukacji. Dowiedz się także, dlaczego warto ją wykorzystać w szkole i jak nie popełnić podstawowych błędów.

    W drugim filmie zobaczysz, jak wygląda w praktyce lekcja oparta o metodologię programu Wartość dodana i dowiesz się, jak zaplanować własne, autorskie wyzwanie.

    W tej serii rozmów z nauczycielami dowiesz się, jak wykorzystać metodę design thinking nie tylko na matematyce. Zobaczysz, jak pomaga zaangażować uczniów na lekcjach polskiego, plastyki czy chemii. Skrócony zestaw inspiracji od nauczycieli zobaczysz TUTAJ